معرفی کارکنان

مجتمع آموزشی امام صادق علیه السلام

ریاست هیئت مدیره

محمدمهدی-اعتصامی
استاد فلسفه اسلامی

دکتر محمدمهدی اعتصامی

در سال 1335 در برازجان به دنیا آمده است. کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته فلسفه اخذ کرده  است. تدریس را از سال‌ 1358 در مدارس راهنمایی و دبیرستان‌های تهران آغاز کرده است. 22 سال به‌عنوان کارشناس گروه دینی دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتب درسی و کارشناس مسئول این دفتر خدمت کرده و سپس معاونت برنامه‌ریزی و تألیف دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی این دفتر را بر دوش گرفته است. مدیریت تدوین برنامه جدید دروس دینی دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی و مدیریت تدوین برنامه جدید درس دینی دوره ابتدایی و راهنمایی و مشارکت در تدوین برنامه درسی ملی از دیگر وظایفی است که وی بر عهده داشته است.

تألیف: کتاب درسی «دین و زندگی» برای سال اول تا سوم متوسطه و دوره پیش‌دانشگاهی به همراه راهنمای معلم و مشارکت در تألیف کتاب درسی دینی سال دوم تا پنجم ابتدایی با نام «هدیه‌های آسمان» همراه با کتاب معلم و کتاب کار از زمره فعالیت‌های این دوره به شمار می‌آید.
تدریس فلسفه غرب و فلسفه اسلامی در دانشگاه‌های کشور و تدوین مجموعه 5 جلدی درس‌های حرکت و زمان (تدوین متن‌الاسفار الاربعه) و مدیریت تدوین مجموعه چند جلدی پاسخ به سؤالات اساسی مذهبی از خیل فعالیت‌های علمی و قلمی اوست. سردبیری مجله رشد آموزش معارف اسلامی از سال 1374 تا کنون، به او فرصت داده است مقالات متعددی را در این مجله و دیگر نشریات منتشر کند. اجرای طرح پژوهشی تدوین نهایی نقشه جامع علمی کشور برای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی (1387 و 1388) نیز نباید در ذکر سوابق او به فراموشی سپرده شود.

شماره تماس:

021-88360869

Email:

a.m@esadiq.ir