دور دوم لیگ کتابخوانی پنجره شروع شد!

در دوره جدید لیگ کتابخوانی پنجره همانند دوره قبلی، 5 کتاب از 5 حوزه و ژانر مختلف انتخاب شده که هر دانش آموزی با هر علاقه ای بتونه کتاب مورد علاقه شو پیدا کند و بخواند.

با روزانه 10 دقیقه زمان گذاشتن میتوانید هر کتابی که این ماه معرفی شده رو بخوانید، جایزه ببرید و به مقام آقای کتاب مدرسه برسید.

در ضمن برای برگزیدگان این ماه سوپرایز ویژه ای قرار داده شده که به زودی اعلام خواهد شد…

تفاوتی که لیگ کتابخوانی این ماه با ماه قبل داره اینکه که این دفعه می تونید توی دو تا مسابقه کتاب شرکت کنید ولی سفارش کتابها محدودیت نداره

جوایز نفرات اول کتاب های انجمن کتابخوانی پنجره:
کتاب های رئال: ۴۰۰ هزار تومان بن کتاب

کتاب های فانتزی: ۴۰۰ هزار تومان بن کتاب

کتاب های دفاع مقدس: ۴۰۰ هزار تومان بن کتاب

کتاب های ادبیات فاخر: ۶۰۰ هزار تومان بن کتاب

کتاب های معرفتی: ۸۰۰ هزار تومان بن کتاب

+ یک جایزه ویژه

برای ثبت نام در مسابقه کتابخوانی پنجره میتونید از لینک زیر استفاده کنید (تنها برای دانش آموزان دبیرستان متوسطه دوره دوم پسرانه امام صادق علیه السلام )

https://formafzar.com/form/g52yw

نکته: برای خرید کتاب ها فیش واریزی رو در لینک بالا بارگذاری کنید!

دسته رئال بهمن ماه

کتاب: ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

اثر: لوئیز سکر
انتشارات: افق
قیمت چاپی: 185هزار تومان؛ با تخفیف: 166 هزار تومان
توضیح: برادلی چاکرز، تا دلت بخواهد دروغ می‌بافد؛ آن هم دروغ‌های شاخدار؛ او توی مدرسه دعوا راه می‌اندازد و از درس و مشق متنفر است. آیا کسی پیدا می‌شود که برادلی را دوست داشته باشد؟

بخشی از کتاب: بچه‌هایی هستند که تنها با یک نگاه معلوم می‌شود تُف‌اندازهای ماهری هستند! برادلی چاکرز از همین قماش بود. قیافه‌اش داد می‌زد که تُف‌اندازی‌اش حرف ندارد!
برادلی بزرگ‌ترین و خشن‌ترین شاگرد کلاس خانم ایبل بود. از سایر شاگردان کلاس بزرگ‌تر بود، چون کلاس چهارم رفوزه شده بود. حالا کلاس پنجم بود و احتمالاً در این کلاس هم درجا می‌زد
لینک کتاب الکترونیک: https://fidibo.com/book/66410-کتاب-ته-کلاس-ردیف-آخر-صندلی-آخر

دسته فانتزی بهمن ماه!


کتاب: آشوزدنگهه
اثر: آرمان آرین
انتشارات: موج
قیمت چاپی: 150هزار تومان؛ با تخفیف: 140 هزار تومان
توضیح: اَشوَزدَنگهِه به معنی درست‌کردار و جوینده راه حق است. او که بهترین شاگرد مدرسه مُغان باستانیِ سیَلک است، همراه با دو مُغ سیاه و شرور، با داروی جاودانگی استاد کُوارسمَنَ، عمری دراز می‌یابد؛ اما با مرگ زودهنگام عزیزش، از درازعمری بیزار می‌شود و به تکاپو می افتد تا راهی برای مرگِ تنِ جاودانه‌اش بیابد!

بخشی از کتاب: هر كس در زندگی خویش، چیزی را می‌جوید و نهایت دسترنج او همان خواهد شد كه از آغاز طلبیده و در راه آن كوشیده بوده است. این بخشی از عدالت جهان است…!اگر در جستجوی حق باشی، آن را خواهی یافت و از آن او خواهی شد. اگر جوینده‌ی باطل شوی، آن را در آغوش خواهی كشید و در آن سقوط خواهی كرد. این یكی از اسرار جهان است.

جوایز: کتاب برگزیده سال در جشنواره ادبی استاد جعفر پایور ۱۳۹۴کتاب برگزیده تألیفی سال ۱۳۹۴ شورای کتاب کودک

لینک کتاب الکترونیک: https://taaghche.com/book/136902/اشوزدنگهه-جلد-اول،-اسطوره-هم-اکنون

دسته ادبیات فاخر بهمن ماه!


کتاب: کوری
اثر: ژوزه ساراماگو
قیمت چاپی: 195 هزار تومان؛ با تخفیف: 185هزار تومان
توضیح: «این کوری واقعی نیست، تمثیلی است. کورشدن عقل و فهم انسان است. ما انسان‌ها عقل داریم و عاقلانه رفتار نمی‌کنیم»کتاب کوری یک اثر تمثیلی و اجتماعی-سیاسی است که آشفتگی اجتماع و انسان های سردرگم را در دایره‌ی افکار خویش و مناسبات اجتماعی به تصویر می کشد. عدالت اجتماعی، احترام به خرد و عقل سلیم همراه با تزکیه روح و جسم از نکات مورد توجه این کتاب است.

بخشی از کتاب:- چرا ما کور شدیم، نمیدانم. شاید روزی بفهمیم. + می‌خواهی عقیده مرا بدانی؟ -بله، بگو+فکر نمی‌کنم ما کور شدیم. فکر می‌کنم ما کور هستیم. کور، اما بینا. کورهایی که می‌توانند ببینند، اما نمی‌بینند

جوایز:برنده نوبل ادبیات 1998

لینک کتاب الکترونیک:  https://taaghche.com/book/19253/کوری

دسته معرفتی بهمن ماه!


کتاب: انسان آسمان
اثر: امام موسی صدر
انتشارات: موسسه امام موسی صدر
قیمت چاپی: 130هزار تومان؛ با تخفیف: 110 هزار تومان
توضیح: خوبه بدونید 5 بهمن ماه ولادت امیرالمؤمنین(ع) هستش و به نظرم خوبه که بیشتر و بهتر در موردشون به این مناسبت بدونیم… بهتون هشدار میدم کمی از امام علی (ع) که الان میشناسید قرار تغییر بکنه و اصلشو امام موسی صدر بهتون بگه… چیزایی که هرکسی نمی تونه بگه! قراره بیشتر با ایشون و آثارشون آشنا شیم در آینده…
بخشی از کتاب: مصیبت بـزرگ علی در شیعیانش است. این‌هایی که ننگ ابدی برای آن سرور هستند. این‌هایی که یکی‌شان کافی است که بگویند علی باطل بوده و هرچه می‌گفت، درست نبوده است.
لینک کتاب الکترونیک: https://taaghche.com/book/104783/انسان-آسمان

 

دسته دفاع مقدس بهمن ماه!


کتاب: در کمین گل سرخ
اثر: محسن مومنی
انتشارات: سوره مهر
قیمت چاپی: 250 هزار تومان؛ با تخفیف: 225 هزار تومان
توضیح: کتابی پر از تعلیق درباره زندگی شهید صیاد شیرازی، فرمانده دوران دفاع مقدس به قلم آقای مومنی! یه اثر داستانی که شما رو وارد سرگذشت این مرد بزرگ میکنه!
بخشی از کتاب: نزدیک ﺗﺮﻛﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﺩﺳﺘور ﺗﻮﻗﻒ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺩﺍﺩﻥ ﺁﺭﺍیﺶ تاکتیکی، ﮔﻔﺖ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺩﺍﻣﻨﻪ به‌صورت ﺩﺭﺍﺯﻛﺶ ﺑﺨﻮﺍﺑﻨﺪ ﻭ کسی ﺑﻪ هیچ ﻋﻨﻮﺍﻥ تیراندازی ﻧﻜﻨﺪ. آنگاه ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﺑﻪ ﻃﺮﻑ ﭘﻞ ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﺍﻓﺘﺎﺩ. ﭼﻨﺪ قدمی بیشﺗﺮ ﻧﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻛﻪ ﭘﺎﻫﺎی ﻫﻤﺮﺍﻫﺶ ﺷﻞ ﺷﺪ ﻭ ﮔﻔﺖ: ﻣﻦ دیگر ﺟﻠﻮﺗﺮ نمی‌آیم.

لینک کتاب الکترونیک: https://taaghche.com/book/38105/در-کمین-گل-سرخ؛-روایتی-از-زندگی-شهید-سپهبد-علی-صیاد-شیرازی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *